Ammi vertelt: "Binnen drie dagen stond ons hele leven op zijn kop"

Ahmed Ammi in actie voor NAC Breda
Ahmed Ammi in actie voor NAC Breda Foto: © Pro Shots

Voor Ahmed Ammi is het een zware periode. De oud-speler van onder meer NAC Breda bevindt zich momenteel in een zware strijd tegen kanker. ELF Voetbal sprak met hem. 

Ammi heeft een stuk minder haar. "Een gevolg van de vele chemo’s", vertelt hij. "Ik werd gewaarschuwd dat een deel van mijn haar zou uitvallen. Maar kaal of weinig haar; dat kon en kan me echt niet meer schelen. Mijn gezondheid staat nu op één. Ik heb het leven enorm weten te relativeren. Ik hoor nu mensen klagen en vraag me af ‘waar hebben we het over?’, terwijl ik vecht voor mijn leven."

De oud-prof herinnert zich de dag van de diagnose nog als gisteren. "Ze legde de diagnose en gevolgen daarna uit, maar de rest van haar verhaal heb ik niet meer gehoord. Mijn gedachten gingen een andere kant op. Hoe lang leef ik nog? Zie ik mijn tweeling opgroeien? De zorgen voor mijn ouders... In onze cultuur zorgen de kinderen uiteindelijk voor hun ouders. Dat zou allemaal wegvallen."

De oud verdediger vertelt vervolgens over zijn klachten. "Trombose in mijn rechterbeen kreeg ik plotseling. Ik werd door de huisarts doorgestuurd naar het ziekenhuis in Sittard. Er werd een echo gemaakt, waarna ik te horen kreeg dat het niets ernstigs was. Drie dagen later was er plotseling sprake van trombose in mijn linkerbeen. Hier klopt iets niet, besefte ik. Weer naar het ziekenhuis in Sittard, weer een echo en opnieuw de diagnose dat ik me geen zorgen hoefde te maken."

"Ik kreeg bloedverdunners mee", gaat hij verder. "Daarna zat er plotseling bloed in mijn ontlasting. Opnieuw naar de huisarts. Ik kon pas anderhalve week later terecht in het ziekenhuis voor een onderzoek. Mijn vrouw was ook ongerust en wist dat in België sneller afspraken te maken zijn. We konden meteen naar Genk en binnen drie dagen stond ons hele leven op zijn kop."

Na een jaar vol onzekerheden lijkt de situatie nu een positieve afloop te krijgen. 

Zet in op NAC Breda tegen Feyenoord!

NAC Breda speelt zondagmiddag de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties