Cuco Martina tegenover Messi: "Dacht dat het een foutje was"

Cuco Martina
Cuco Martina Foto: © Pro Shots

Argentinië speelde donderdagavond de eerste interland na de WK-winst tegen Panama (2-0 zege). Dinsdag neemt de kersverse wereldkampioen het op tegen Curaçao. Dat wordt een bijzondere avond voor Cuco Martina, die aanvoerder is van Curaçao. Hij kijkt vooral uit naar de ontmoeting met Lionel Messi.

"Argentinië is net wereldkampioen geworden. En ook nog eens uit hè. Geweldig", glundert de aanvoerder van NAC Breda in BN DeStem. "Toen ik het hoorde, kon ik het niet geloven. Ik dacht dat het een foutje was. Kan het nog steeds niet geloven. Dit is een jongensdroom die uitkomt. Los van Argentinië, wat al prachtig is. Je hebt de kans om tegen de beste speler ter wereld op het veld te staan. Voor mij en voor mijn teamgenoten is dit echt ge-wel-dig. Mooi dat we dit mogen meemaken tegen een van de grootste voetballanden uit de geschiedenis."

"De jongens heb ik al gezegd dat ik toch echt de eerste persoon ben die in contact komt met Messi, omdat ik als aanvoerder de toss moet doen", vervolgt Martina. "Dan pak ik gelijk mijn momentje. Wij spreken Papiaments (een inheemse creoolse taal) en Nederlands omdat we een voormalige Nederlandse kolonie zijn. Maar onze tweede taal is eigenlijk Spaans. Ik spreek een beetje Spaans, hoewel het lastig wordt als ze snel praten. Begrijpen doe ik het wel."

Naast Messi staan er meer wereldsterren op het veld. "De speler die mij het meest heeft verbaasd op het WK is die kleine spits van Manchester City: Julian Alvarez. Lautaro Martinez zat gewoon op de bank en dat is toch geen onaardige spits. Ondanks dat hij reserve is bij City, was hij een bepalende speler op het WK. Hij gaat een grote worden", aldus de verdediger.

Lees meer:
0 reacties
Laatste reacties