FIFA werkt aan alternatief voor VAR: "Volgend jaar in competities"

VAR
VAR Foto: © Pro Shots

De FIFA wil verder gaan met het testen van Football Video Support (FVS), een alternatief VAR-systeem dat coaches de kans geeft om beslissingen aan te vechten. De wereldvoetbalbond hoopt daarvoor toestemming te krijgen van de International Football Association Board (IFAB).

"Coaches hebben een beperkt aantal beoordelingsverzoeken en verliezen deze als ze niet succesvol zijn", geeft Pierluigi Collina, de voorzitter van de scheidsrechterscommissie van de FIFA, aan tegenover ESPN. "Daarom zijn ze voorzichtig om geen beoordelingsverzoeken te verspillen tijdens de wedstrijd. Het kan gebeuren dat ze een soort 'laatste poging' doen voor een incident dat zich helemaal aan het einde van de wedstrijd voordoet, maar dat zou niet per se een tactisch voordeel opleveren."

Het FVS-systeem is al getest tijdens het WK voor vrouwen Onder 17 en Onder 20. De FIFA wil nu uitbreiden naar andere competities. "We staan nog maar aan het begin van de proef en de ervaringen op het WK voor vrouwen onder de 20 en onder de 17 jaar worden zorgvuldig geanalyseerd, maar tot nu toe hebben we nog niets onverwachts opgemerkt. Als de IFAB toestemming geeft, zullen er volgend jaar verschillende competities zijn met FVS", aldus Collina.

Bij het traditionele VAR-systeem wordt er continu gemonitord door een video-assistent-scheidsrechter. FVS wordt alleen geactiveerd op verzoek van een coach. Daardoor is het een kosteneffectief alternatief voor competities met beperkte middelen. "FVS is ontworpen om te werken met een beperkte camera-opstelling."

Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!

Het Nederlands elftal speelt zondagavond in de Nations League tegen Spanje. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
zo
6/04
Ajax
16:45
NAC Breda
za
12/04
NAC Breda
21:00
Go Ahead Eagles
do
24/04
AZ
18:45
NAC Breda
zo
4/05
NAC Breda
12:15
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 FC Groningen 25 -9 31
10 SC Heerenveen 26 -14 31
11 NEC Nijmegen 26 0 29
12 NAC Breda 26 -16 29
13 Heracles Almelo 26 -14 28
14 PEC Zwolle 26 -11 26
15 Sparta Rotterdam 26 -10 25
Bekijk de hele stand