Hoefkens krijgt lof: "Houd wel van trainers die een gokje nemen"

Carl Hoefkens
Carl Hoefkens Foto: © BSR Agency

Jan Roelfs was met stomheid geslagen toen hij hoorde dat NAC Breda niet met haar eerste keeper zou starten tegen Ajax. Niet omdat eerste doelman Daniel Bielica geblesseerd was, maar vanwege tactische redenen.

"Zo vaak ben ik niet verslaggever bij NAC Breda. Bielica staat bekend als een goede keeper. Dus in de perszaal was dat bij de journalisten wel het gesprek van de dag als je het over de opstelling van NAC had, het ging niet zozeer over de opstelling van Ajax", zegt hij bij de NOS Voetbalpodcast. "We hoorden van de NAC-kenners daar dat het een tactische wissel was. Er zat een heel plan achter."

Hoe viel dat nieuws bij andere journalisten? "Een keeperswissel is vrij ongewoon, zeker als het om een keeper gaat die nog nooit heeft gespeeld. Zeker als je gaat spelen in de ArenA voor 50.000 man. Dan zou ik zeggen als trainer: ik kies voor mijn ervaren doelman die rust uitstraalt en die mijn verdedigers kennen. Ik zou daar niet aan tornen."

Toch krijgt trainer Carl Hoefkens ook lof. "Maar ik houd ook wel van trainers die een gokje nemen en willen kijken hoe ze Ajax pijn kunnen doen. Ze komen ook op voorsprong en waren dreigender. Ik dacht nog dat het een hele lastige middag voor Ajax zou gaan worden. Het pakte goed uit totdat Kortsmit die fout maakte, dan worden de verhalen heel anders."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
9/08
Feyenoord
18:45
NAC Breda
zo
17/08
NAC Breda
20:00
Fortuna Sittard
zo
24/08
NEC Nijmegen
14:30
NAC Breda
zo
31/08
NAC Breda
16:45
AZ
za
13/09
FC Twente
21:00
NAC Breda
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 Fortuna Sittard 0 0 0
10 Go Ahead Eagles 0 0 0
11 Heracles Almelo 0 0 0
12 NAC Breda 0 0 0
13 NEC Nijmegen 0 0 0
14 PEC Zwolle 0 0 0
15 PSV 0 0 0
Bekijk de hele stand