Hoefkens moet vrezen ondanks vertrouwen: "Loodzwaar programma"

Carl Hoefkens
Carl Hoefkens Foto: © BSR Agency

Hoewel NAC Breda sportief in zwaar weer verkeert, probeert het bestuur de rust te bewaren door trainer Carl Hoefkens het vertrouwen te blijven geven. Dat schrijft Dylan ter Laak namens FootballTransfers. De Belgische coach weigerde onlangs nog een overstap naar KRC Genk en bleef trouw aan de club, maar de vraag is hoe lang beide partijen dat volhouden met een bijzonder zwaar programma in het vooruitzicht.

"Hoewel NAC Breda midden in een sportieve crisis zit, probeert het bestuur rust te bewaren door Carl Hoefkens als trainer het vertrouwen te blijven geven." De club is halverwege het seizoen de hekkensluiter van de Eredivisie en verloor in de laatste speelronde voor de winterstop zelfs thuis van promovendus Telstar. "Halverwege de Eredivisie is NAC namelijk de hekkensluiter. Tijdens de laatste speelronde voor de winterstop werd de rode lantaarn overgenomen van Telstar, nota bene doordat in het eigen Rat Verlegh Stadion met 0-1 verloren werd van de promovendus."

"Het bestuur wil echter rust bewaren en af van het imago een trainerskerkhof te zijn, zo wist Voetbal International te melden. Daarnaast kon Hoefkens ook zelf besluiten om te vertrekken, omdat KRC Genk in hem de opvolger van Thorsten Fink zag. Hoefkens bleef op zijn beurt ook trouw aan NAC."

Volgens Ter Laak staat Hoefkens echter een loodzware maand te wachten, wat zijn positie alsnog onder druk kan zetten. "In januari blijkt er namelijk een loodzwaar programma klaar te liggen voor NAC Breda." De tegenstanders zijn niet mals. "Hoefkens moet het met zijn mannen in de eerste maand van 2026 opnemen tegen FC Groningen, NEC, PSV en FC Twente."

Ook data wijzen op een lastige periode. "Data van FootballTransfers laat namelijk eveneens zien dat NAC moet hopen op een wonder."

Toch ligt de echte sleutel volgens Ter Laak mogelijk pas later. "Voor de 47-jarige Belgische oefenmeester lijkt februari dan ook cruciaal, indien hij januari weet te overleven."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
17/01
NAC Breda
21:00
NEC Nijmegen
za
24/01
PSV
20:00
NAC Breda
vr
30/01
NAC Breda
20:00
FC Twente
vr
6/02
NAC Breda
20:00
Excelsior
za
14/02
Heracles Almelo
16:30
NAC Breda
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
12 Go Ahead Eagles 18 -3 20
13 PEC Zwolle 18 -17 20
14 Excelsior 17 -15 19
15 Telstar 18 -8 15
16 NAC Breda 18 -10 14
17 FC Volendam 18 -13 14
18 Heracles Almelo 18 -20 14
Bekijk de hele stand