Hoefkens trots: "We willen dat graag en dat is nu ook gelukt"

Carl Hoefkens
Carl Hoefkens Foto: © Pro Shots

NAC Breda staat momenteel als een van de verrassingen van het seizoen in de Eredivisie, ondanks dat velen de club eerder afschreven. Trainer Carl Hoefkens, die zijn team naar de overwinning tegen AZ leidde, sprak onlangs over de passie die zijn ploeg uitstraalt.

In zijn interview met Voetbal International, benadrukte Hoefkens dat NAC meer is dan alleen een team: "Wij willen een ploeg zijn waar fans zich mee identificeren, als het kan met goed voetbal." Het resultaat van die instelling was zichtbaar in de wedstrijd tegen AZ, die NAC ternauwernood verloor, maar waarvoor Hoefkens trots was. "We weten ook waar we staan en vandaan komen. Als je dit kan tegen AZ, met name in de eerste helft, dan ben ik daar als coach van deze club trots op."

Het lijkt wonderbaarlijk dat NAC, een paar maanden geleden nog een anonieme middenmoter in de Keuken Kampioen Divisie, nu tegen de top van Nederland strijdt. In mei werd de club in de media zelfs met sarcasme geprezen: "Als een zombie strompelt NAC op doelsaldo de play-offs in na een gelijkspel in Oss", schreef BN DeStem. Dit bleek echter slechts het begin van een dramatische ommekeer, waarbij NAC achtereenvolgens Roda JC, FC Emmen en Excelsior versloeg in de play-offs. 

De ploeg, onder leiding van Hoefkens, speelt met veel energie en overtuiging. "We willen graag in elke wedstrijd competitief zijn en dat is nu ook gelukt", zei Hoefkens.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
25/01
PSV
18:45
NAC Breda
vr
31/01
NAC Breda
20:00
Heracles Almelo
zo
9/02
RKC Waalwijk
14:30
NAC Breda
za
15/02
NAC Breda
18:45
Feyenoord
za
1/03
FC Utrecht
16:30
NAC Breda
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 AZ 19 14 34
7 Go Ahead Eagles 19 7 31
8 Fortuna Sittard 19 -6 25
9 NAC Breda 19 -9 25
10 SC Heerenveen 19 -14 24
11 NEC Nijmegen 19 3 23
12 Willem II 19 -2 23
Bekijk de hele stand