Leo Sauer onthult: "Dat is waarom hij mijn inspiratiebron is"

Leo Sauer viert zijn doelpunt
Leo Sauer viert zijn doelpunt Foto: © BSR Agency

NAC Breda middenvelder Leo Sauer begon op zesjarige leeftijd met voetballen, maar dacht pas rond zijn dertiende serieus na over een profcarrière. Zijn talent werd al vroeg opgemerkt, maar in Slowakije bleef de hype beperkt. Zonder druk kon hij zich ontwikkelen en genieten van het spel.

Eigenlijk merkte hij in de kleuterschool al dat hij motorisch makkelijker bewoog dan anderen. "Na drie jaar zag ik ook dat ik beter kon voetballen dan mijn teamgenoten. Ik speelde altijd bij een lichting boven mijn eigen generatie", vertelt hij aan ELF Voetbal Magazine.

In Slowakije werd dat talent niet zo opgeblazen als in Nederland. "In Slowakije zitten er misschien drieduizend mensen op de tribune. Er wordt niet veel over voetballers gepraat. Het stempel van talent zorgde dan ook niet voor extra druk. Ik genoot gewoon van de sport en was nooit bezig met wat anderen van me vonden."

Nu speelt Sauer op een groter podium, maar zijn mindset is onveranderd. Hij word niet snel nerveus. Ook niet als hij in een groot stadion moet voetballen, of als hij eens in een moeilijke situatie beland als voetballer. "Ik weet niet waarom ik dat heb. Natuurlijk ben ik ook weleens nerveus geweest voor een toets op school, maar in het voetbal heb ik dat niet." Hij voegt er aan toe: "Toen ik voor de eerste keer in De Kuip mocht spelen, voelde ik niet meer dan gezonde spanning. Het is meer dat ik er onwijs naar uitkijk om in zo'n groot stadion te mogen voetballen."

Cristiano Ronaldo is een grote inspiratiebron voor hem. "In mijn jeugd waren Lionel Messi en Ronaldo de beste spelers. Je was voor een van hen. Ik behoorde tot Team Cristiano Ronaldo. Vooral door de arbeid die hij heeft geleverd om zo goed te worden. Daarnaast natuurlijk ook door zijn kwaliteiten als voetballer en de vele doelpunten die hij heeft gemaakt."

"Niet dat ik zijn spel vroeger bestudeerde, hoor", vertelt Sauer. Toen hij voor Real Madrid speelde, keek hij eerder filmpjes van het werk dat hij leverde naast het veld. "Als zo’n speler dat al doet, dan zou iedereen dat moeten doen. Dat is waarom ik hem als inspiratiebron heb gekozen."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
do
24/04
AZ
18:45
NAC Breda
zo
4/05
NAC Breda
12:15
PEC Zwolle
za
10/05
Fortuna Sittard
18:45
NAC Breda
wo
14/05
NEC Nijmegen
20:00
NAC Breda
zo
18/05
NAC Breda
14:30
Willem II
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
12 Fortuna Sittard 29 -16 33
13 FC Groningen 29 -16 32
14 PEC Zwolle 29 -9 31
15 NAC Breda 29 -18 31
16 Willem II 29 -19 24
17 RKC Waalwijk 29 -23 19
18 Almere City 29 -37 19
Bekijk de hele stand