Maaskant ging als Grote Smurf Breda in: "Het was hartstikke druk"

Robert Maaskant heeft carnaval op een bijzondere manier gevierd. De oud-trainer trok eropuit in een opvallend kostuum en beleefde een feestelijke avond vol nostalgische ontmoetingen. Hij koos voor een anonieme, maar niet te missen verschijning als Grote Smurf, met een pak van maar liefst 2,50 meter hoog en ging Breda in.

Maaskant deelt zijn ervaring tijdens De Maaskantine. "Ik heb het met vrienden gevierd. Ik ben wel een 'alleen-carnavaller', ik blijf redelijk in thema. Dus ik ben als smurf redelijk anoniem door de stad heen gegaan, als Grote Smurf. Het was een aardig pakkie: 2,50 meter. Het was hartstikke druk."

Tijdens het feestgedruis kwam Maaskant een groep oude bekenden tegen, waaronder enkele voormalig profvoetballers. Onder hen was Pascal Bosschaart, oud-speler van Feyenoord, samen met Ricky Hoogendorp, Geert den Ouden en Remco School. Dit leverde geen diepgaande voetbalgesprekken op, maar wel een bijzondere reünie.

"Er is altijd een groepje uit Den Haag, Rotterdam. Die eigenlijk helemaal niet welkom zijn natuurlijk, maar die komen hier al jaren. We hadden het laatst over interimcoaches. Dus ik heb nog even een tijdje met Pascal Bosschaart staan praten. Die was er ook met Ricky Hoogendorp en Geert den Ouden, Remco School. Allemaal oud-spelers. We hebben totaal niet over voetbal gepraat. Het is wel leuk om elkaar dan even te zien", aldus Maaskant.

Volgens Maaskant was de ontmoeting een mooi moment van herkenning. "Je herkent elkaar natuurlijk. Je weet wat je verleden is in die sport. Dat op het moment dat je in een kleedkamer gezeten hebt en je weet van elkaar dát je in een kleedkamer gezeten hebt, dan is er meer begrip naar elkaar toe. En dat is in dit geval ook zo. Ik heb nooit met die jongens samengespeeld, maar je weet wat het is om in zo'n kleedkamer te zitten, om wedstrijden te spelen, om wedstrijden te coachen. En dat geeft een bepaalde band. Dat is wel echt heel erg leuk."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
zo
6/04
Ajax
16:45
NAC Breda
za
12/04
NAC Breda
21:00
Go Ahead Eagles
do
24/04
AZ
18:45
NAC Breda
zo
4/05
NAC Breda
12:15
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
8 Fortuna Sittard 25 -10 32
9 SC Heerenveen 25 -14 30
10 NEC Nijmegen 26 0 29
11 NAC Breda 26 -16 29
12 FC Groningen 24 -10 28
13 Heracles Almelo 25 -14 27
14 PEC Zwolle 26 -11 26
Bekijk de hele stand