Max Balard blikt vooruit: "Dat geldt ook voor deze wedstrijd"

Max Balard ziet NAC met vertrouwen toewerken naar de thuiswedstrijd tegen Excelsior. Ondanks de mindere positie op de ranglijst spreekt de middenvelder van een positieve trainingsweek en een groep die gelooft in zichzelf en in elkaar.

"We hebben deze week heel goed getraind. De jongens hebben hard gewerkt en we kijken er allemaal naar uit om thuis te spelen. We willen drie punten pakken tegen Excelsior", zo vertelt hij aan het clubkanaal.

In de voorbereiding werd nadrukkelijk teruggekeken op het duel met FC Twente, met name op de fase waarin NAC na rust het initiatief naar zich toetrok. Volgens Balard biedt dat houvast richting vrijdag. "We hebben de wedstrijd tegen Twente geanalyseerd, vooral wat er in de tweede helft goed ging. Hoe we hen konden terugdringen en tot goals kwamen. Daarnaast hebben we gekeken naar de zwakke punten van Excelsior en hoe we die kunnen benutten."

Hoewel NAC momenteel zeventiende staat, is het vertrouwen binnen de selectie volgens Balard onverminderd groot. De ploeg voelt dat het niveau voldoende is om wedstrijden te winnen. "Iedereen is nog steeds heel zelfverzekerd. We hebben dit seizoen al meerdere keren laten zien dat we de kwaliteit hebben om van elke tegenstander te winnen. Dat geldt ook voor deze wedstrijd."

Tegelijkertijd waakt de middenvelder voor gemakzucht. In de Eredivisie is winnen nooit vanzelfsprekend, benadrukt hij. "We zijn wel zelfverzekerd, maar zeker niet arrogant. We weten hoe moeilijk het is om wedstrijden te winnen in de Eredivisie. Daarom is het belangrijk dat we scherp blijven."

De selectie van NAC veranderde de afgelopen weken, maar nieuwe spelers hebben volgens Balard hun plek snel gevonden binnen de groep. "Er zijn deze transferperiode een paar nieuwe spelers bijgekomen en die hebben zich goed aangepast. Amine is net binnengekomen en je ziet meteen dat hij zich op zijn gemak voelt."

De sfeer binnen de groep helpt daarbij, stelt Balard. "We zijn een hechte en open groep. We weten hoe we het beste uit elkaar kunnen halen en iedereen is blij met de nieuwe spelers."

Voor vrijdagavond ziet Balard één sleutel tot succes: geloof, zowel binnen het team als op de tribunes. "We moeten vooral in onszelf blijven geloven. Als wij dat doen en de supporters ook in ons geloven, dan kunnen we hen een reden geven om achter ons te staan."

De middenvelder is overtuigd dat die instelling NAC een resultaat kan opleveren. "Ik twijfel er niet aan dat we met die overtuiging een goed resultaat kunnen halen tegen Excelsior."

Lees meer:
0 reacties