"Mooiste zou zijn als het nummer door het Rat Verlegh Stadion klinkt"

‘Ooh, NAC, the Yellow Army, we’re gonna win today…’ Voor de beslissende wedstrijd tegen Excelsior Rotterdam werd het uitgebrachte nummer van Die Schwager gelijk een hit. NAC-fans kennen het nummer inmiddels maar al te goed.
Die Schwager is een duo dat bestaat uit Jean-Pierre van der Peijl uit Zundert en zwager Jeroen van Oosten uit Breda. "Mijn zwager gaat al 35 jaar naar NAC", aldus Jean-Pierre bij de Internetbode. "Zelf loop ik ook al enige tijd mee. Ook zijn we clubsponsor en hebben we stoelen op de hoofdtribune."
Het plotselinge succes van NAC in de play-offs, na een seizoen met vooral bedroevend voetbal en resultaten, was verrassend. "Ik werd woensdagochtend om half zes wakker met ‘Oh, NAC, the Yellow Army…’ in mijn hoofd. Het is een liedje op de wijs van ‘I Save The Day’ van Roberto Jacketti and The Scooters uit 1984 en wordt bij NAC al enkele seizoenen op de tribunes gezongen."
Daarna ging hij in gesprek met zijn vrouw. "’Het is toch bizar dat daar nooit iets mee is gedaan door iemand’, zei ik tegen mijn vrouw. ‘Daar moet toch een nummer van worden gemaakt’. Met de return tegen Excelsior op zondag in het achterhoofd was het natuurlijk kort dag, maar ik ben direct gaan bellen."
Gelijk was zijn zwager enthousiast. "Mijn zwager was er meteen voor in, waarna ik een lijstje met opnamestudio’s ben afgegaan. Producer Lars van Berkel maakte tijd in zijn agenda, voelde ons perfect aan en begreep ook meteen wat we wilden. Vervolgens ging het snel. Woensdagavond hebben we de tekst geschreven, donderdag overdag werd de muziek op band gezet, donderdagavond zijn we gaan inzingen en vrijdagmiddag hebben we het nummer online gegooid."
Het nummer werd direct een succes. "Dat het zó zou aanslaan, had ik vooraf nooit kunnen bedenken", aldus Jean-Pierre. "Mijn telefoon ontplofte bijna van de reacties. Mijn vrouw vroeg of ik er niet gek van werd. Zelfs klanten uit het noorden van het land - Van der Peijl heeft een kwekerij in tuinplanten - stuurden me appjes."
Het nummer lijkt ook volgend jaar populair te gaan blijven. "Op Spotify staat het nummer in alle NAC-afspeellijsten. Het mooiste zou zijn als het nummer straks ook door het Rat Verlegh Stadion klinkt", besluit hij content.
Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!
Het Nederlands elftal speelt donderdagavond in de Nations League tegen Spanje. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Beleg van Verlegh kan succes worden: "Fans willen iets betekenen"
Maduro jaloers op NAC Breda: "Leo Sauer kan dat uit het niks"
Doelpuntenfestijn bij Nederland - Spanje? Pak ruim 3x je inzet!
'NAC Breda gaat miljoenen verdienen bij transfer Ezechiel Banzuzi'
Jan van den Bergh looft teamgenoot: "Gevoel dat hij los kan zijn"
'NAC steeds dichterbij miljoenenaankoop': "Dat zou een stunt zijn"
Nijhuis reageert op dwalende KNVB: "Het komt ook door de VAR"
Max Balard uit op revanche: "Ik denk dat dat ons vuur zal geven"
Sydney van Hooijdonk over NAC-fans: "Het irriteerde, dat cynisme"
Ajax krijgt nieuws uit Zeist en mist basisspeler in duel met NAC
Sydney van Hooijdonk lyrisch: "Hij is geen egoïstische speler"
Carl Hoefkens: "Met een puntje erbij moeten we vrede hebben"
Van den Bergh positief na gelijkspel: "Dat zijn onze ambities"
Van Hanegem ziet Paixão-opvolger bij NAC Breda: "Leuk om te zien"
Van Hooijdonk na goal: "Niet makkelijk om spits bij NAC te zijn"
NAC Breda overtuigt niet en speelt gelijk tegen Almere City
VIDEO | Van Hooijdonk maakte eerste goal na Eredivisie-terugkeer
Opstelling NAC Breda bekend: Omarsson keert terug in de basis
Luijckx wijst naar NAC-speler: "Leek ook nog niet helemaal fit"
Blaauwhof positief: "Hij gaat na de interlandbreak terugkeren"
FOTO'S | Bielica en Oldrup Jensen openen spel in Amphia Ziekenhuis
Van Hooijdonk beschermd: "Hij is een spits die bediend moet worden"
Nico Dijkshoorn over Pierre van Hooijdonk: "Tranentrekkend mooi"
Leo Sauer doet een opleiding: "Mijn toetsen maak ik op afstand"
Matthew Garbett verklaart zijn vorm: "Dat ontbrak vorig jaar"
NBA-ster inspireert Sauer: "Hij speelt op een natuurlijke manier"
'Jan Paul van Hecke kan toptransfer binnen Premier League maken'
Carl Hoefkens verklaart: "Zijn ontwikkeling was onvoldoende"
NAC-bestuurslid Heimans: "Hij was een uithangbord voor NAC"
Maaskant ging als Grote Smurf Breda in: "Het was hartstikke druk"

Nijhuis reageert op dwalende KNVB: "Het komt ook door de VAR"

Maaskant ging als Grote Smurf Breda in: "Het was hartstikke druk"

Ron Jans: "Dat is het enige wat NAC aanvallend heeft gedaan"

Derksen: "Hij kan niet voetballen, dit is een speler voor NAC"

Toornstra ziet kwaliteiten bij NAC: "Moeten we rekening mee houden"

Jans analyseert: "We hebben natuurlijk best gezwijnd tegen NAC"
