"NAC Breda had daar vooraf het seizoen blind voor getekend"
NAC Breda beleeft een sterke start in de Eredivisie onder leiding van Carl Hoefkens, de Belgische trainer die de club naar de tiende plek heeft geleid.
"Voor 22 punten na zeventien wedstrijden hadden ze in Breda vooraf blind getekend", schrijft Tim Reedijk in Voetbal International. Dit resultaat komt ondanks de twijfels vooraf, na een seizoen waarin de club amper de play-offs haalde in de Keuken Kampioen Divisie.
Hoefkens heeft een tactisch plan voor elke tegenstander en bouwt met een hecht collectief aan de overleving in de Eredivisie. NAC is vaak trefzeker uit dode spelmomenten, mede dankzij specialist Dominik Janosek. Spelers als Jan Van den Bergh en Clint Leemans hebben zich goed aangepast aan het nieuwe niveau en dragen hun steentje bij aan het succes van de club.
Toch blijft het seizoen onzeker. NAC verloor al negen keer en werd in het bekertoernooi uitgeschakeld door BVV Barendrecht. Hoefkens blijft realistisch en benadrukt: "Wij willen een ploeg zijn waar fans zich mee identificeren, als het kan met goed voetbal." met als doel lijfsbehoud te verzekeren.