NAC Breda pakt bij debuut van André Ayew punt tegen FC Groningen

Moussa Soumano zit op het gras
Moussa Soumano zit op het gras Foto: © BSR Agency

NAC Breda heeft zaterdag een punt overgehouden aan de wedstrijd tegen FC Groningen. In het koude noorden eindigde het eerste officiële duel van 2026 in 0-0. André Ayew maakte zijn debuut.

Het lag voor de hand dat FC Groningen als nummer vijf van de Eredivisie het initiatief zou nemen tegen hekkensluiter NAC Breda, maar in de openingsfase waren juist de bezoekers gevaarlijker. Uit standaardsituaties kregen Moussa Soumano en Denis Odoi mogelijkheden, terwijl doelman Etienne Vaessen ook redding moest brengen op een schot van Boy Kemper.

FC Groningen probeerde daarna meer grip te krijgen op de wedstrijd en zocht, zoals vaker dit seizoen, de oplossing van afstand. Pogingen van Thom van Bergen en Tika de Jonge misten echter precisie, terwijl Daniel Bielica een inzet van Younes Taha wist te keren. Doelpunten bleven uit in een weinig sprankelende eerste helft.

Ook na rust begon NAC sterker. Cherrion Valerius verscheen alleen voor Vaessen, maar koos voor een breedtepass in plaats van een schot. Niet veel later schoot Max Balard net naast van afstand.

In het laatste halfuur voerde FC Groningen de druk op. Bielica hield zijn ploeg op de been met reddingen op schoten van onder meer Marvin Peersman, Van Bergen en Oskar Zawada. Ook Resink, De Jonge en Taha lieten kansen liggen. Aan de andere kant kopte invaller Ayew van dichtbij over.

Doelpunten vielen er niet meer, waardoor het duel in 0-0 eindigde. NAC verlaat door het gelijkspel de laatste plaats en staat nu op gelijke hoogte met FC Volendam, maar met een beter doelsaldo. FC Groningen blijft zesde.

Lees meer:
0 reacties