NAC in de rechtbank: dit is het betoog van de club in kort geding

Rechtbank Rotterdam
Rechtbank Rotterdam Foto: © Pro Shots

NAC zat op dinsdagmiddag in de rechtbank voor het kort geding in paspoortgate. NAC-advocaat Wilms hield daar zijn betoog betreffende de argumentatie van de club.

"Als de wedstrijd nog invloed heeft, moet die worden overgespeeld volgens de reglementen. Als de uitleg van de KNVB wordt gevolgd, dat pas kan worden beslist tot overspelen van de wedstrijd na de ongeldigverklaring, dan wordt de bepaling zinledig", betoogde NAC, geciteerd door De Telegraaf. "Overspelen moet altijd als de wedstrijd nog invloed heeft."

Wilms meent ook dat NAC in haar recht staat: het tekende binnen acht dagen protest aan. "Deze zaak gaat niet over sentiment, maar over een eenvoudige regel. Het opstellen van een niet speelgerechtigde speler. Go Ahead had een niet speelgerechtigde speler opgesteld. Standaardregel van de KNVB is dat een wedstrijd dan wordt overgespeeld. De reden van de niet speelgerechtigdheid maakt dan niet uit."

Wel begrijpt hij dat NAC momenteel niet populair is. "NAC is niet doof voor de communis opinio in de voetballerij waarin veel onbegrip is voor de stap van de Bredase club", betoogde advocaat Wilms. "NAC begrijpt dat het vervelend is voor alle betrokkenen, dat een situatie is ontstaan waarin niet speelgerechtigde spelers actief zijn geweest in de competitie."

"Vervelend voor de spelers, de clubs en de KNVB. En het kan niet worden ontkend dat het wellicht niet sympathiek is om bezwaar te maken tegen een wedstrijd die met 6-0 is verloren. Maar NAC moet kijken naar de eigen situatie waarin degradatie dreigt. Ook al is het verzoek wellicht niet heel sympathiek, maar als NAC het verzoek toch doorzet, moet er wel naar de regels worden gekeken", besloot hij.

KNVB-advocaat Van Dijk hoopt op een mild vonnis: wedstrijden overspelen (in totaal zijn 133 wedstrijden betrokken bij het schandaal) zou catastrofaal zijn. "Het programma is al enorm zwaar belast. Als meer clubs procedures beginnen, dan kunnen beide mannencompetities niet meer worden uitgespeeld."

"De play-offs staan al gepland, er zijn keiharde deadlines voor de Europese competities. Uitloop is niet mogelijk. En tot slot: wedstrijden moeten worden gespeeld op het veld en niet bij de rechter", besluit hij. 

Lees meer:
0 reacties