NAC meest afhankelijk van spelhervattingen van hele Eredivisie

NAC Breda viert een goal tegen FC Volendam
NAC Breda viert een goal tegen FC Volendam Foto: © Pro Shots

Bijna een jaar geleden won NAC Breda voor het laatst een uitwedstrijd in de Eredivisie. Toen werd er op bezoek bij Sparta gewonnen door twee kopgoals uit standaardsituaties en ook dit seizoen blijkt de ploeg van Carl Hoefkens héél afhankelijk van standaardsituaties te zijn.

Vorig seizoen kwam bijna de helft van alle competitiedoelpunten voort uit spelhervattingen, zo blijkt uit de cijfers van Opta. Ook dit seizoen komen bijna de helft van de goals voort uit standaardsituaties en dat is opnieuw het hoogste percentage van alle clubs. Met name corners en lange inworpen zijn gevaarlijk bij NAC Breda. Uit directe- of indirecte vrije trappen werd nog niet gescoord.

Er zit echter ook een keerzijde aan deze statistiek, want uit open spel is NAC de ploeg die het minst scoort. De laatste weken heeft de ploeg van Hoefkens grote moeite met het creëren van echte kansen, laat staan met het maken van doelpunten. 

Lees meer:
0 reacties