NAC onvoorstelbaar afgeslacht door oppermachtig Ajax

Wie dacht dat het niet erger kon voor een Eredivisieploeg dit seizoen na FC Utrecht-PSV (1-7), heeft het mis. NAC Breda heeft vanavond een wanprestatie geleverd door met maar liefst 0-8 van Ajax te verliezen. De bezoekers regen de doelpunten aaneen in een uitverkocht Rat Verlegh Stadion, dat 90 minuten lang lijdzaam moest toekijken.

Al na 13 minuten was het raak voor Ajax: Matthijs de Ligt benutte de corner van Schone. En toen begon een ongekend doelpuntenfestijn waarin de Amsterdammers de goals aaneen regen en Breda shockeerde.  Van de Beek tikte binnen na een assist van Kluivert, even later schoot hij via Mets de 0-3 binnen. Na exact een halfuur spelen schoot Neres al de 0-4 binnen en na 33 minuten stond de ruststand van 0-5 al op het scorebord. De Ligt maakt zijn tweede uit een vrije trap van Ziyech.

Na rust ging Ajax onverstoord door met scoren, gelukkig voor NAC in een lager tempo. Nadat El Allouchi Frenkie de Jong neerhaalde in de 16, benutte Schone de penalty. Ziyech was even later weer belangrijk met een assist op Huntelaar, die als wissel toch zijn goal meepakte. Van de Beek pakte zelfs zijn onzuivere hattrick voor de 0-8.

Na deze op zijn minst spectaculaire wedstrijd bezet NAC na vanavond de zeventiende plek op doelsaldo, met evenveel punten als Twente, Groningen en Willem II. Ajax blijft tweede en loopt alleen punten in op PSV als zij morgen tegen PEC Zwolle punten laten liggen. 

Lees meer: