Oversier reageert op nieuwe boete: "Desnoods nemen wij het voortouw"

NAC heeft opnieuw een flinke boete van de KNVB ontvangen. Tijdens de thuiswedstrijd tegen AZ (1-2-nederlaag) op 15 december 2024 liep de spanning in de slotfase hoog op. Verschillende provocaties door AZ-spelers leidden tot tumult, waarbij flesjes en bekertjes zowel van de tribune als vanaf het veld naar de tribune werden gegooid.
NAC ging niet akkoord met de boete van 10.000 euro, maar de tuchtcommissie van de KNVB legde deze toch op. 2.500 euro is voorwaardelijk (met een proeftijd van twee jaar). De club accepteert de straf, maar wijst naar de provocaties van spelers op het veld, waarvoor niemand ter verantwoording is geroepen. NAC vindt dat de KNVB daar meer verantwoordelijkheid in moet nemen. Het gooien van bekers en andere voorwerpen op 15 december werd als overtreding van het KNVB- en stadionreglement beschouwd.
"NAC staat voor een sportieve en onvergetelijke beleving van een Avondje NAC. De club heeft een streng beleid ten aanzien van het gooien van voorwerpen op het veld. Bij dit soort overtredingen willen wij geen collectieve straffen en streven wij naar een dadergerichte aanpak. In dit geval hebben we de overtreders wel in beeld, maar niet kunnen identificeren. Dit wordt ons aangerekend", beaamt Algemeen Directeur Remco Oversier op de clubsite van NAC.
"Onze Avondjes NAC zijn geroemd en berucht", vertelt Oversier, die vindt dat de KNVB strikter moet optreden tegen provocerende spelers. In zowel de wedstrijd tegen FC Utrecht als die tegen AZ greep de scheidsrechter niet in door kaarten uit te delen voor de provocaties.
"Wij hebben dit seizoen vaker gezien dat de ambiance in ons stadion voor intense emoties zorgt op het veld. Spelers kunnen hierdoor over de schreef gaan, maar ook zij staan niet boven de wet en moeten tijdens zo’n moment bestraft worden", vervolgt hij.
"Wij dragen gezamenlijk een verantwoordelijkheid om het publiek een ultieme voetbalavond te bezorgen. Provocaties van voetballers zijn onacceptabel en hebben geen plek op een voetbalveld. Desnoods nemen wij het voortouw om ook spelers hierin verantwoordelijkheid te laten nemen", besluit Oversier.
Immers keert per direct terug als voetballer: "Schoenen gehaald"
Dit is hoe lang geleden NEC - NAC voor het laatst gespeeld werd
NEC mist sterspeler vanwege dure schorsing in duel met NAC Breda
NAC Breda krijgt scheidsrechter toegewezen voor duel tegen NEC
Janošek roemloos naar uitgang: NAC neemt afscheid na dit seizoen
Rafael van der Vaart: "Jij zit vaak bij NAC, daar zie je dit niet"
Sjoerd Mossou over NEC - NAC: "Ergens klopt dat ook gewoon niet"
VIDEO | Luc Nilis witheet op oud-NAC'er: "Derderangs caféruzie"
NAC Vrouwen schrijven historie: "De support was niet normaal"
NAC op rapport: Hoefkens en co. krijgen onvoldoende toebedeeld
Van Hooijdonk verrast met compliment: "Heeft met hem te maken"
Mank schrijft geschiedenis met NAC Vrouwen: "Als je ons nu ziet"
Maaskant over NAC'er: "Raakte echt de kluts kwijt door de druk"
Eerlijke Mitchell Dijks: "Dan wordt het zwart voor m'n ogen"
Kaj Sierhuis matchwinner tegen NAC Breda: "Dat is wel speciaal"
Leemans over belofte: "Als jullie winnen neem ik je mee uit eten"
Buijs na overwinning op NAC: "Normaal gesproken doen we dat"
Leemans haalt uit: "Zij zette ons op 18, maar we flikten het"
Hoefkens lijdt met NAC Breda nipte nederlaag bij Fortuna Sittard
Opstelling NAC Breda bekend: Hoefkens moet sterkhouder missen
Jan Van den Bergh: "Het is niet dat we in elkaar gestort zijn"
'NAC verdient mooi bedrag bij transfer voormalig jeugdspeler'
Hoefkens mist sterkhouder: "Dat is een beetje in ons nadeel"
NAC Breda in top-drie in ranglijst met speelminuten voor talenten
Rob Penders periode bij NAC: "Uniek, we waren een hechte groep"
Kritiek op uitvak van NAC Breda: "Het uitzicht is erbarmelijk"
NAC informeert supporters: "Door het doortrekken van tribunes"
Simons vierde enige titel NAC: "Dat feest ging nog dagen door"
Van Hecke wint individuele prijs: "De knapste die we kennen"
NAC-spelers helpen bij G-dag: "Belangrijkste dag van het jaar"

Kwakman herinnert: "Dan was ik nooit weggekomen bij NAC Breda"

Van Wissing na actie van NAC-fans: "Dooie diender werd geprikkeld"

Hélène Hendriks moet onder het mes: "En dan denk je het ergste"

Van Hooijdonk krijgt lading kritiek: "Is af en toe wel treurig"

Greiml geniet: "Ben heel blij dat we zulke supporters hebben"

Johan Derksen afwezig bij VI: "Onderzocht of het botkanker is"
