Pierre van Hooijdonk pleit voor schorsing: "Vind dit echt gênant"

Pierre van Hooijdonk in De Kuip
Pierre van Hooijdonk in De Kuip Foto: © BSR Agency

Pierre van Hooijdonk vindt dat de KNVB moet ingrijpen na de wedstrijd tussen FC Twente en NAC Breda (2-2). De oud-spits meent dat scheidsrechter Alex Bos geschorst moet worden.

Bos gaf in de tweede helft een strafschop aan FC Twente, nadat Juho Talvitie een overtreding zou hebben gemaakt op Daouda Weidmann. Op de beelden lijkt de NAC-speler de middenvelder van FC Twente echter niet te raken. "Vanaf de positie waar Bos staat, kan ik me voorstellen dat je denkt dat dit een penalty is", reageert Van Hooijdonk bij Studio Voetbal

"Hij loopt naar dat scherm en dan hebben ze contact, hij en de VAR. Die vindt het een honderd procent fout, anders mag hij niet op de lijn komen", vervolgt Van Hooijdonk, die verbaasd is dat Bos na het bekijken van de beelden bij zijn beslissing blijft. Volgens presentator Sjoerd van Ramshorst zou Talvitie tegen de arbiter hebben gezegd dat hij de tegenstander alleen licht had geraakt.

"Maar de speler is niet zijn assistent. Zijn assistent is de VAR", reageert Van Hooijdonk fel. "Die zegt toch dat hij honderd procent fout zit? Ik vind dit echt gênant." Bos zou zijn fout na afloop hebben toegegeven volgens Van Ramshorst. "Oh, het maakt niet uit dan?", zegt Van Hooijdonk cynisch. "Het feit dat de VAR je overrulet en jij de VAR dan zelf weer overrulet… Dan mag je best even een paar weken op het bankje zitten", pleit hij voor een schorsing voor Bos.

Lees meer:
0 reacties