Steijn wijst: "Toonbeeld van hoe NAC zich op dit moment presenteert"

Maurice Steijn na de nederlaag tegen NEC
Maurice Steijn na de nederlaag tegen NEC Foto: © BSR Agency

NAC Breda zegevierde zaterdagavond op bezoek bij Sparta Rotterdam. De Parel van het Zuiden deed de ploeg van Maurice Steijn pijn. Het was voor Steijn, voormalig trainer van NAC, de vierde wedstrijd na zijn terugkeer bij Sparta.

"Het valt tegen, zeker", zei Steijn na afloop bij ESPN. "Maar ik heb veel vertrouwen in deze club en in het elftal. Ik heb net ook tegen de spelers gezegd: ik heb voor hetere vuren gestaan." Steijn keerde begin vorige maand terug in Rotterdam, als opvolger van de ontslagen Jeroen Rijsdijk.

Sparta staat inmiddels zestiende. "We hebben nog een lange rij wedstrijden te gaan. Maar we moeten ook beseffen waar we staan. Het gat met de concurrentie moet niet te groot worden. Het is nog niet goed genoeg, maar het is nog geen vijf voor twaalf", aldus Steijn, die kritisch is op de goals van NAC.

"We krijgen op twee cruciale momenten twee doelpunten tegen. We hebben weer niet de 1-0 gemaakt, dat is een terugkerend patroon bij ons. Daar moeten we ons niet achter verschuilen, want er waren ook veel dingen niet goed. Maar het is wel de realiteit bij ons", zegt Stein.

Hij gaat verder: "We kennen de kwaliteit van Van den Bergh. Hij is het toonbeeld van hoe NAC zich op dit moment in de Eredivisie presenteert", vindt de coach. "We hebben onze spelers ervoor gewaarschuwd. NAC is een mannelijke ploeg. Daar moet je ook mannelijkheid tegenover stellen en dat hebben we nagelaten."

"Je moet ten koste van alles je duels winnen, zeker in de fase waarin we zitten. Het is onbegrijpelijk dat hij tussen vijf man een minuut voor tijd die bal kan binnenwerken. Je moet alles doen voor je club en ploeg om een doelpunt tegen te krijgen", sluit Steijn af.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
zo
6/04
Ajax
16:45
NAC Breda
za
12/04
NAC Breda
21:00
Go Ahead Eagles
do
24/04
AZ
18:45
NAC Breda
zo
4/05
NAC Breda
12:15
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 FC Groningen 25 -9 31
10 SC Heerenveen 26 -14 31
11 NEC Nijmegen 26 0 29
12 NAC Breda 26 -16 29
13 Heracles Almelo 26 -14 28
14 PEC Zwolle 26 -11 26
15 Sparta Rotterdam 26 -10 25
Bekijk de hele stand