Van Hooijdonk: "Hij zei dat ik bij hem op de bank had gezeten"

Sydney van Hooijdonk juicht
Sydney van Hooijdonk juicht Foto: © BSR Agency

Sydney van Hooijdonk neemt het vrijdag met NAC op tegen zijn oude club SC Heerenveen. In Friesland scoorde hij regelmatig, maar was hij ook weleens het mikpunt van kritiek.

"In het eerste halfjaar was dat eigenlijk helemaal niet zo", weet Van Hooijdonk zich te herinneren in BN DeStem. "Het begon eigenlijk een beetje nadat Foppe de Haan een keer wat had gezegd. Hij zei iets in de trant van dat ik bij hem op de bank had gezeten en dat ik voetballend niet veel bijdroeg aan het elftal. We speelden toen ook niet met twee spitsen en hadden Amin Sarr."

"Hij was de man die verkocht moest worden, ik was maar een huurling", vervolgt hij. "Daarom snapte ik het ook wel. Uiteindelijk zei Foppe dat er in de tweede seizoenshelft maar één speler was die zich had ontwikkeld, en dat was ik. Ik denk dat ik in de dingen buiten het scoren gegroeid ben. Ik ben dáár natuurlijk heel veel gegroeid ten opzichte van toen ik er kwam."

"Alleen, ik denk dat ik in de afgelopen anderhalf jaar, ook al heb ik niet superveel gespeeld, wel ook echt gegroeid ben. In gebruiken van mijn lichaam, sterker worden en puur voetballend", gaat hij verder. De spits kijkt met een lach terug op zijn tijd in Friesland. "Ik heb het er echt heel leuk gehad. Ik heb aan die tijd zulke goede vriendschappen overgehouden. Syb van Ottele, Joost van Aken, Mats Köhlert en met Thom Haye (ook oud-NAC, red.) was ik natuurlijk al goed", aldus Van Hooijdonk.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
17/01
NAC Breda
21:00
NEC Nijmegen
za
24/01
PSV
20:00
NAC Breda
vr
30/01
NAC Breda
20:00
FC Twente
vr
6/02
NAC Breda
20:00
Excelsior
za
14/02
Heracles Almelo
16:30
NAC Breda
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
12 Go Ahead Eagles 18 -3 20
13 PEC Zwolle 18 -17 20
14 Excelsior 17 -15 19
15 Telstar 18 -8 15
16 NAC Breda 18 -10 14
17 FC Volendam 18 -13 14
18 Heracles Almelo 18 -20 14
Bekijk de hele stand