"Zie jij spelers van Willem II al de meegereisde NAC-fans bedanken?"

Jop van der Avert voor FC Dordrecht
Jop van der Avert voor FC Dordrecht Foto: © BSR Agency

Jop van der Avert maakte afgelopen winter een avontuurlijke transfer naar Chungbuk Cheonhju FC. De oud-speler van NAC Breda kijkt zijn ogen uit in Zuid-Korea. 

Van der Avert was bezig aan zijn vierde seizoen bij FC Dordrecht toen hij een bericht op Instagram kreeg. "Een zaakwaarnemer uit Zuid-Korea berichtte me. Hij heeft een eigen databureau en daaruit kwam ik als geschikte verdediger voor Chungbuk, de club waar hij mee samenwerkt", vertelt hij aan het Eindhovens Dagblad. "Het werd heel snel concreet, het voelde ook goed. Uiteindelijk deelde ik alles met mijn zaakwaarnemer."

De oud-jeugdspeler van NAC Breda besloot niet alleen vanwege het financiele plaatje naar Azië te vertrekken. "Daar ben ik heel eerlijk in: ja, natuurlijk heeft dat meegespeeld. Als ik hier een paar duizend euro zou verdienen, zou ik dan alles achterlaten en gaan? Ik denk het niet. Maar ik benadruk telkens óók dat ik dit heb gedaan voor het mooie avontuur", stelt hij. "Ik zie het best voor me om me hier bij grotere clubs in de kijker te spelen. Het voetbal in Azië is namelijk echt aan een opmars bezig.”

Van der Avert merkte dat de sfeer in het stadion wel een stuk gemoedelijker is dan in Nederland. "Het is ook normaal om als thuisploeg de uitfans te bedanken. Zie jij de spelers van Willem II al de meegereisde NAC-fans bedanken na afloop? Dat vond ik dus wel gek", geeft hij toe. "Maar ja, sommige dingen zullen wel nooit wennen.”

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
9/08
Feyenoord
18:45
NAC Breda
zo
17/08
NAC Breda
20:00
Fortuna Sittard
zo
24/08
NEC Nijmegen
14:30
NAC Breda
zo
31/08
NAC Breda
16:45
AZ
za
13/09
FC Twente
21:00
NAC Breda
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
9 Fortuna Sittard 0 0 0
10 Go Ahead Eagles 0 0 0
11 Heracles Almelo 0 0 0
12 NAC Breda 0 0 0
13 NEC Nijmegen 0 0 0
14 PEC Zwolle 0 0 0
15 PSV 0 0 0
Bekijk de hele stand